Paksud ja pehmed toorleivakesed

Need toorleivakesed on täis tervislikke köögivilju, nad ei ole liiga kuivad ja neid saab teha sellise paksusega nagu Sina soovid. Mida paksem on need leivakesed ja mida vähem aega neid kuivatada, seda pehmemad nad tulevad.

Kui Sinul ei ole kuivatid, siis võib neid kuivatada kas päikese käes, avatud uksega ahjus miimimum temperatuuril (mõõda et jääks ikka 41 graadi alla), või isegi radiaatori peal.

Veel üks hea asi nende leivakeste juures on see, et nad sisaldavad ainult ühte tüüpi seemneid ja hästi natukene kookoseõli, mis tegelikult aitab omastada Omega3 rasvhappeid.

Retsept:
Üks klaas porgandeid
Üks klaas tomateid
3 suvikõrvitsat (kasutasin kollaseid, aga muud värvi suvikõrvits ja isegi kõrvits sobiks ka)
2 klaasi leotatut linaseemneid (leota vähemalt 1-2 tundi või üle öö)
1-2 spl. kookose õli (soovi korral)
Suur peotäis värsket basiilikut ja/või punet (või 1-2 teelusikat kuivatatud maitsetaimi)
Naturaalset töötlemata soola maitse järgi (soovi korral)

* Blenderda porgandeid ja suvikõrvitsaid.
* Lisa loetatut linaseemneid ja blenderda veel. Kui soovid et sinu leivas oleksid seemne tükid, siis blenderda vähem. Kui soovid et leib oleks ühtlasem ja pehmem, blenderda kauem.
* Teine võimalus on peenestada linaseemneid kuivalt kohviveskis ja segada neid sisse käsitsi.
* Pane segu paksu kihiga kuivati lehele. Mina panin umbes 1,5-2 cm paksu kihina. Sina võid panna kas peenema või paksema kihina. Tavaliselt see tõmbubuukokku umbes 2-3 korda, olenevalt segu vedelusest.
* Kuivata 40 graadi juures, 8 kuni 12 tundi. Siis keera teisele poolele ja kuivata kuni saab valmis.
* Võib kuivatada leivakesi ka päikse käes, radiaatori peal või avatud uksega ahjus kõige madalamal temperatuuril. Proovi jälgida et temperatuur ahjus ei tõuseks üle 41 graadi.

Veel üks hea asi nende leivakeste juures on see, et nad on söödavad isegi taigna kujul. Ja see on kehale isegi parem, eriti kui segad seda taigna salati sisse paksu kastmena. 🙂

Ma soovitan süüa leivakeste juurde ka mahlakaid köögivilju, või siis juua enne paar klaasi vett või teed. Sest kuivatatud söögid kuivatavad ka meie keha.

Kui soovid, saad saada kõhutäitvat toorvegani menüüd terveks oktoobri kuuks, siit: Toorvegani menüü oktoobri kuuks, või kirjutades mulle Facebookis siin: Happy Raw Reny.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s